SK010M350ST
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SK010M350ST
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 18 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 265.39Ohm @ 120Hz
Series SK
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 µF