SK017C102KAR
KYOCERA AVX
型号:
SK017C102KAR
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1000PF 500V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SK
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF