首页 / 固定电感器 / SL1720-471K1R3-PF
minImg
SL1720-471K1R3-PF
TDK Corporation
型号:
SL1720-471K1R3-PF
描述:
FIXED IND 470UH 1.3A 270 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Size / Dimension 0.665" Dia (16.90mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Series SL
Inductance 470 µH