SL600-16.5/208+LXI
Magna-Power Electronics
型号:
SL600-16.5/208+LXI
描述:
1U PROGRAMMABLE DC POWER SUPPLY;
用户指南
Current Regulation - Load ±0.04%
Voltage Regulation - Load ±0.01%
Current - Output 1.5 ~ 16.5A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter -
Size / Dimension 24.000" L x 19.000" W x 1.750" H (609.60mm x 482.60mm x 44.45mm)
Product Status Active
Weight -
Number of Outputs 17
Series SL
Power (Watts) 10000W
Voltage Regulation - Line ±0.004%
Type Bench (AC to DC)
Number of Characters 8
Display Type LED
Voltage - Supply 187 ~ 229VAC
Voltage - Output 5 ~ 600VDC
Mfr Magna-Power Electronics
Ripple 250mV rms
Features Programmable, Regulated, RS-232, RS-485, Software, Switching, Tracking, USB Interface
Package Box
Current Regulation - Line ±0.02%