SLD43-018
Littelfuse Inc.
型号:
SLD43-018
封装:
P600
描述:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC P600
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 73.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 49V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, SLD
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V