SLD54CA-AP
Micro Commercial Co
型号:
SLD54CA-AP
封装:
R-6
描述:
Interface
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 68.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 6000W (6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V