首页 / 固定电感器 / SLF12565T-4R2N5R5-H
minImg
SLF12565T-4R2N5R5-H
TDK Corporation
型号:
SLF12565T-4R2N5R5-H
描述:
FIXED IND 4.2UH 5.5A 13.44 MOHM
库存 : 150
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 13.44mOhm Max
Series SLF-H
Inductance 4.2 µH