SLP562M100H9P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SLP562M100H9P3
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.05 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 47mOhm @ 120Hz
Series SLP0712TE (750W)
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.06 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5600 µF