SLPX682M050C7P3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
SLPX682M050C7P3
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
库存 : 17628
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.87 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 68mOhm @ 120Hz
Series SLPX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.84 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 µF