SLW22S-1C7LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
SLW22S-1C7LF
描述:
CONN FFC FPC VERT 22POS 1MM PCB
库存 : 1654
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Actuator Color -
Mating Cycles 20
Voltage Rating 100V
Housing Material Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.217" (5.50mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Last Time Buy
FFC, FCB Thickness 0.33mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Zero Insertion Force (ZIF)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Cable End Type -
Number of Positions 22
Contact Finish Thickness -
Termination Kinked Pin
Mounting Type Through Hole
Series SLW-S
Locking Feature Slide Lock
Housing Color Black
Pitch 0.039" (1.00mm)