SM-42TB201
Nidec Components Corporation
型号:
SM-42TB201
描述:
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
用户指南
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series SM42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W