SM15-10KB
Riedon
型号:
SM15-10KB
品牌:
Riedon
描述:
RES 10K OHM 0.1% 0.175W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.374" L (4.70mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series 100/SM/PC Precision
Power (Watts) 0.175W