SM15T22AHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SM15T22AHM3/I
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V