首页 / TVS 二极管 / SM15T39A-M3/9AT
minImg
SM15T39A-M3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SM15T39A-M3/9AT
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 37.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SM15T, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V