首页 / 针座,公插针 / SM26B-SHLS-TF(LF)(SN)
minImg
SM26B-SHLS-TF(LF)(SN)
JST Sales America Inc.
型号:
SM26B-SHLS-TF(LF)(SN)
描述:
CONN HEADER SMD R/A 26POS 1MM
用户指南
Insulation Height 0.069" (1.75mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Outer Shroud Contact
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr JST Sales America Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -25°C ~ 85°C