首页 / 针座,公插针 / SM30B-SRDS-G-TF(LF)(SN)
minImg
SM30B-SRDS-G-TF(LF)(SN)
JST Sales America Inc.
型号:
SM30B-SRDS-G-TF(LF)(SN)
描述:
CONN HEADER SMD R/A 30POS 1MM
库存 : 8004
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.217" (5.51mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr JST Sales America Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Cable/Wire
Features Pick and Place, Solder Retention
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -25°C ~ 85°C