CIT Relay and Switch
型号:
SM3CQF0801L01
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH LIMIT SPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.444
$1.444
10
$1.3604
$13.604
25
$1.30568
$32.642
50
$1.25134
$62.567
100
$1.196905
$119.6905
250
$0.952052
$238.013
500
$0.870466
$435.233
1000
$0.843258
$843.258
5000
$0.761653
$3808.265
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Operating Position | 0.413" (10.5mm) |
| Release Force | 10gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SM3 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 20gf |
| Overtravel | 0.031" (0.8mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Differential Travel | 0.035" (0.9mm) |