CIT Relay and Switch
型号:
SM3CQF0802L00
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH LIMIT SPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2255
$1.2255
10
$1.15425
$11.5425
25
$1.1077
$27.6925
50
$1.06153
$53.0765
100
$1.01536
$101.536
250
$0.807652
$201.913
500
$0.738435
$369.2175
1000
$0.71536
$715.36
5000
$0.646124
$3230.62
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Operating Position | 0.413" (10.5mm) |
| Release Force | 40gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SM3 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 80gf |
| Overtravel | 0.015" (0.4mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.041" (1.05mm) |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Differential Travel | 0.002" (0.05mm) |