SM4ETW103
Nidec Components Corporation
型号:
SM4ETW103
描述:
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.193" x 0.146" Face (4.90mm x 3.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series SM4
Power (Watts) 0.25W, 1/4W