SM5S20CAHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SM5S20CAHM3/I
封装:
DO-218AB
描述:
3600 W BI-DIRECTIONAL TVS IS DO-
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 111A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V