首页 / TVS 二极管 / SM8S26A-001HE3/2D
minImg
SM8S26A-001HE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SM8S26A-001HE3/2D
封装:
DO-218AB
描述:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO218AB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 157A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V