SM8S64CAHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SM8S64CAHM3/I
封装:
DO-218AB
描述:
6600 W BI-DIRECTIONAL TVS IS DO-
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V