SMA5J16-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMA5J16-E3/5A
描述:
TVS DIODE 16VWM 28.8VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V