SMA5J22HE3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMA5J22HE3/61
描述:
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V