首页 / TVS 二极管 / SMA6F12AHD-M3/6B
minImg
SMA6F12AHD-M3/6B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMA6F12AHD-M3/6B
封装:
DO-221AC (SlimSMA)
描述:
TVS DIODE 12VWM 22.9VC DO221AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 157A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4000W (4kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V