STMicroelectronics
型号:
SMA6F6.5AY
封装:
SMAflat
批次:
-
描述:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMAFLAT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3344
$3.344
100
$0.249755
$24.9755
500
$0.196251
$98.1255
1000
$0.151648
$151.648
2000
$0.138272
$276.544
5000
$0.129352
$646.76
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 56A |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 7.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SMAflat |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SMA6F |
| Type | Zener |
| Package / Case | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11.2V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 6.5V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | SMA6F6.5 |