SMA6J10A R3G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMA6J10A R3G
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 10VWM 15.7VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 38.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMA6J
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V