SMA6J12A-M3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMA6J12A-M3/61
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 12VWM 18.8VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V