SMA6J20A-TR
STMicroelectronics
型号:
SMA6J20A-TR
封装:
SMA (DO-214AC)
描述:
TVS DIODE 20VWM 36.8VC SMA
库存 : 14980
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 93A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMA6J, TRANSIL™
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 36.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V