SMA6J45CA
Littelfuse Inc.
型号:
SMA6J45CA
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214 TR
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMA6J
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V