SMA6L90A
Littelfuse Inc.
型号:
SMA6L90A
封装:
DO-221AC
描述:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO221AC
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC
Series SMA6L
Type Zener
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V