SMAHS54A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
型号:
SMAHS54A-Q1
封装:
DO-221AC (SlimSMA)
描述:
TVS SMD 54V 400W Uni-directiona
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V