首页 / TVS 二极管 / SMAJ100CAHE3-TP
minImg
SMAJ100CAHE3-TP
Micro Commercial Co
型号:
SMAJ100CAHE3-TP
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
Interface
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V