SMAJ130H
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMAJ130H
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 130VWM 231VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 231V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V