首页 / TVS 二极管 / SMAJ18CAE3/TR13
minImg
SMAJ18CAE3/TR13
Microchip Technology
型号:
SMAJ18CAE3/TR13
描述:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V