SMAJ24CA R3G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMAJ24CA R3G
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V