SMAJ300A-TP
Micro Commercial Co
型号:
SMAJ300A-TP
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V