SMAJ78CA
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMAJ78CA
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V