SMB10J12-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMB10J12-E3/52
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 12VWM 22VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V