首页 / TVS 二极管 / SMB10J12A-E3/5B
minImg
SMB10J12A-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMB10J12A-E3/5B
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V