SMB8J15C-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMB8J15C-E3/5B
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 29.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V