首页 / TVS 二极管 / SMB8J26CA-E3/52
minImg
SMB8J26CA-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMB8J26CA-E3/52
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V