SMB8J28CHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMB8J28CHE3/5B
描述:
TVS DIODE 28VWM 50VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V