SMBG45A-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMBG45A-E3/5B
封装:
SMBG (DO-215AA)
描述:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO215AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V