SMBG58CAHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMBG58CAHE3/52
封装:
SMBG (DO-215AA)
描述:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO215AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V