SMBJ12CA M4G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMBJ12CA M4G
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V