SMBJ13AHM3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SMBJ13AHM3/H
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V