SMBJ170CA-HF
Comchip Technology
型号:
SMBJ170CA-HF
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V