SMBJ200A-H
Bourns Inc.
型号:
SMBJ200A-H
品牌:
Bourns Inc.
封装:
SMB (DO-214AA)
描述:
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series SMBJ
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V