SMBJ26AHM4G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SMBJ26AHM4G
封装:
DO-214AA (SMB)
描述:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V